Hyundai získal dalšího člověka z BMW. Bude mít na starost značku Genesis

Automobilka Hyundai se pochlubila dalším přírůstkem do týmu svého vrcholného managementu. Novým viceprezidentem pro vývoj luxusní dceřiné značky Genesis se stal Fayez Abdul Rahman, bývalý vedoucí vývoje v automobilce BMW.

Genesis G90.
Zdroj: Hyundai

Jedná se za poměrně krátkou dobu již o druhého člověka původně od BMW, který skončil u korejského Hyundai. Tím první byl Albert Biermann, bývalý šéf divize BMW M. Ten u Hyundaie vede oddělení zaměřené zejména na výkonné modely. A byl jedním z hlavních lidí stojících za vývojem Hyundai i30 N.

Osmapadesátiletý Fayez Abdul Rahman je neméně velkou rybou. Rahman byl u BMW již od roku 1986, kdy začínal jako CAD/CAS inženýr. Po pěti letech začal vyvíjet koncepty vozidel a v roce 1996 vedl vývoj nové generace řady 7. Mezi lety 2001 a 2008 potom sehrál klíčovou roli u vývoje modelů řady X.

U Hyundai Motor Group má Rahman na starost vývoj luxusní značky Genesis. Ta by se měla do budoucna zkvalitňovat a přicházet s novými technologiemi, které se následně použijí i u dalších modelů automobilky.

„Jsem nadšený, že jsem se stal součástí tak dynamické organizace a jsem ohromen pozoruhodným pokrokem, kterého Hyundai Motor Group v posledních deseti letech dosáhl. Rád bych se podílel na vytváření flexibilní automobilové architektury, která bude pro Hyundai Motor Group jedinečná," uvedl Rahman.

Hyundai má se značkou Genesis velké plány. Už v roce 2020 by modelovou řadu Genesis mělo tvořit nejméně šest aut. Kromě už nyní známé trojice sedanů půjde o jedno kupé a také o dvojici SUV - v prvním případě má jít o kompaktní crossover, v tom druhém o velké a "skutečné" SUV.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×