Ford žaluje slavného zákazníka Johna Cenu. Prodal totiž svoje nové GT

Nový Ford GT není auto pro běžné smrtelníky, a to ani v případě, že na něj mají peníze. Kvůli komplikovanému výběrovému řízení si musel každý zažádat o svou šanci, aby si mohl nový supersport z dílen Fordu vůbec koupit. A nakonec musel každý novopečený majitel podepsat smlouvu, že nebude s autem další dva roky obchodovat.

John Cena ve Fordu GT.
Zdroj: Youtube/The Bella Twins

Co se ovšem stane, když někdo svůj Ford GT záhy po dodání opět prodá, to na vlastní kůži poznal americký wrestler a trochu i herec John Cena. Ačkoliv se John ve videu na YouTube zdál být z nového GT naprosto nadšený, netrvalo dlouho, aby svůj komplikovaně získaný kus prodal dál.

John Cena prý na této transakci docela dost vydělal, což se pochopitelně moc nelíbí Fordu. Okamžitým „otočením“ auta totiž Cena porušil smlouvu, zmiňovanou v úvodu, a jelikož prý následně ani nebyl v komunikaci s Fordem příliš vstřícný, rozhodla se jej americká značka natvrdo zažalovat u soudu.

Důvodem žaloby je neoprávněné obohacení a také údajná újma Fordu, spojená s přeprodaným GT. John Cena prý poškodil pověst značky a snížil její hodnotu v očích zákazníků. A za to všechno bude Ford od amerického wrestlera požadovat částku 500 tisíc dolarů, tedy v přepočtu asi 10,8 milionu korun, což je přibližně hodnota nového GT.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×