Ferrari údajně pracuje na vlastním SUV. Mělo by být velice drahé

Není to tak dlouho, co se šéf koncernu FCA Sergio Marchionne nechal slyšet, že SUV od Ferrari nikdy nebude. Jenže ruka trhu mluví jasně a zákazníci upřednostňují SUV a crossovery před vším ostatním. Že bychom se vysokého Ferrari přeci jenom dočkali?

Možný vzhled připravovaného SUV Ferrari F16X.
Možný vzhled připravovaného SUV Ferrari F16X.
Zdroj: Theophilus Chin

S informací přišel časopis Car Magazine, podle kterého je SUV od Ferrari momentálně v aktivním vývoji. Vůz zatím podle všeho nese jen kódovací název F16X a jestli jsou zvěsti pravdivé, přijde někdy v průběhu roku 2021 coby rival chystaným modelům Lamborghini Urus a Aston Martin DBX.

Stejně jako zmíněná konkurence, má být i nový přírůstek od Ferrari prakticky zvýšeným kupé. Celé šasi bude údajně z hliníku a chystá se také zajímavost v podobě zadních dveří, otevíraných proti směru jízdy. Klasický B sloupek potom vůbec nebude přítomen.

Co se pohonných ústrojí týče, tady trochu tápeme, ovšem mluví se o technice částečně společné s modelem GTC4 Lusso T. Nové velké Ferrari tedy možná obdrží přeplňovaný osmiválec o výkonu kolem 600 koní, dovybavený pohonem všech čtyř kol. Ve hře je ale samozřejmě i hybridní pohonné ústrojí, využívající obdobu systému KERS.

Zdroje dále ještě tvrdí, že cenovka překročí hranici 300 000 euro (7,8 milionu korun) a že novinka dopomůže Ferrari zdvojnásobit roční odbyt na přibližně 16 000 vozů. A jak by to celé mohlo vypadat? O ztvárnění první vize možného vzhledu se postaral grafik Theophilus Chin.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×