Digitální přístrojový štít dostala i Octavia. Další škodovky budou následovat

Příplatkový digitální přístrojový panel namísto klasických budíků jsme v nabídce Škody viděli poprvé u SUV Karoq. Nyní ale mladoboleslavská značka tuto vychytávku pomalu uvádí rovněž u dalších modelů.

Škoda Karoq.
Zdroj: Škoda Auto

Na rozdíl od řady jiných modelů koncernu Volkswagen se tento moderní prvek dostává k většímu počtu škodovek až nyní. Celistvý displej místo tradičních budíků s ručičkami si tak mohou nyní zájemci vybrat nejen u Karoqu, ale také při konfiguraci modelu Octavia.

Přesněji je k mání u dražších výbav Style nebo Laurin & Klement. U první zmíněné vyjde digitální přístrojový štít na 10 900 korun, zatímco u L&K zaplatíte jen 8 900 korun.

Octavia nicméně nebude jediná a nový prvek se zanedlouho objeví také jako příplatková výbava pro SUV Kodiaq, mluví se o druhé polovině března. Ještě delší dobu si ale trochu nečekaně počká vlajkový Superb, u kterého zatím žádné přesné datum oznámeno nebylo. Možná tak digitální přístrojovou desku uvede až modernizovaná verze Superbu, očekávaná příští rok.

Octavii s digitálními budíky možná uvidíme poprvé naživo na březnovém autosalonu v Ženevě. Zcela určitě pak půjde o stejný systém jako v Karoqu. Funkce digitálního šítu si můžete prohlédnout na videu níže.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×