Šéf Tesly fandil i benzinu, vlastnil zajímavá auta. A jeden supersport zničil

Někdo by si možná mohl myslet, že šéf dnes světově známé značky elektromobilů musí být odjakživa naprostý odpůrce klasického spalovacího motoru. To je však omyl, předtím než šéf Tesly Elon Musk uviděl příležitost na poli elektrifikace, vlastnil hned několik skvělých řidičských aut spalujících starý dobrý benzin.

McLaren F1.
Zdroj: McLaren

Představa, že je Elon Musk zapáleným ekologem, který chce co nejdříve vidět zánik spalovacích motorů, je z určité části mylná. Musk jakožto spoluzakladatel, generální ředitel a produktový architekt Tesly samozřejmě vidí v elektřině budoucnost, ale uvnitř možná ještě pořád jde o klasického automobilového nadšence. Auta má prý rád od útlého věku.

Šestačtyřicetiletý magnát původem z Jihoafrické republiky si za svůj život prošel mnoha podniky. Jako byznysmen a chytrý investor se osvědčil v řadě projektů, jejichž úspěch mu přinesl pořádný zisk. I když, že by zrovna rok co rok ztrátová Tesla zatím byla finančně úspěšná, se říct nedá… Nakouknutí do seznamu vozidel, které Musk vlastnil, však dokazuje, že současný propagátor „čisté“ energie uměl a snad stále umí ocenit kvalitní design a techniku ostatních automobilek.

Rychlá německá limuzína, starý klasický roadster nebo jeden z nejlepších supersportů planety (který ale zničil), takové pozoruhodnosti v garáži Muska, který dnes jezdí hlavně vlastní Teslou, by čekal jen málokdo. Více se už dozvíte v naší galerii plné zajímavých faktů.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×